عملیات پلیس برای دستگیری ۴ تبهکار بین‌المللی

عملیات پلیس برای دستگیری ۴ تبهکار بین‌المللی

عملیات کارآگاهان برای دستگیری مجرمان بین‌المللی زمانی شروع شد که گزارشی از سوی اینترپل دراختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد که ۴تبهکار که در جریان پرونده‌های جداگانه دست به سرقت و کلاهبرداری در کشورهای مختلف زده‌اند پس از ارتکاب جرم به ایران گریخته و در استان البرز مخفی شده‌اند. نخستین متهمان یک مرد غیرایرانی به نام عظیم و یک ایرانی به نام ارسلان بودند که جرمشان سرقت ۳کیلو طلای ۲۱عیار از یک جواهرفروشی در یمن بود.

این متهمان مدتی قبل با همدستی هم نقشه سرقت از این جواهرفروشی در شهر عدن را کشیدند و روز حادثه پس از ورود به آنجا، طلاها را دزدیدند و فرار کردند. متهمان پس از سرقت به ایران گریختند و این در حالی بود که پلیس یمن در بررسی‌های تخصصی موفق شد هویت آنها را شناسایی کند.

وقتی این گزارش در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت، بررسی‌ها برای دستگیری متهمان شروع شد. کارآگاهان با اطلاعاتی که از سارقان به‌دست آورده بودند توانستند مخفیگاه یکی از آنها به نام ارسلان را در چهارراه گلزار کرج شناسایی کنند و به این ترتیب مرد جوان اسفند سال گذشته دستگیر شد. ارسلان در بازجویی اعتراف کرد که همدستش در این سرقت مردی غیرایرانی است و از مخفیگاهش خبر ندارد. با این حال جست‌وجوها برای دستگیری دومین متهم ادامه یافت و این مرد در منطقه رجایی شهر شناسایی شد و به دام پلیس افتاد.

متهم دیگری که تحت تعقیب اینترپل بود، زنی به نام سولماز بود. این زن از مجرمان حرفه‌ای در زمینه کف‌زنی بود و شگردش اینگونه بود که به‌عنوان توریست وارد صرافی‌ها می‌شد و به بهانه تبدیل ارز یا آشنا شدن با پول آن کشور، تعدادی اسکناس از طعمه‌اش می‌گرفت و درحالی‌که وانمود می‌کرد در حال دیدن اسکناس‌هاست، با تردستی، تعدادی از آنها را سرقت می‌کرد. این زن پس از اینکه دست به سرقت از یک صرافی در شهر اسپارتای ترکیه زد تحت تعقیب پلیس این کشور قرار گرفت تا اینکه مشخص شد وی به ایران گریخته است. فروردین امسال، با ارسال گزارش اینترپل، تحقیقات کارآگاهان پلیس برای دستگیری سولماز شروع و مشخص شد که وی در منطقه‌ رجایی‌شهر مخفی شده است. به این ترتیب او نیز در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد و به سرقت در ترکیه اعتراف کرد.

به گفته سرهنگ گل‌صباحی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز، آخرین متهم تحت تعقیب اینترپل مردی به نام سعید بود که پس از کلاهبرداری ۷۵۰هزار درهمی در شهر ابوظبی به ایران گریخته بود.وی ادامه داد: با تحقیقات انجام شده معلوم شد که این مرد در منطقه گلشهر کرج به سر می‌برد که با دستور قضایی کارآگاهان مخفیگاه او را محاصره کردند و وی شهریور امسال به دام پلیس افتاد.

آدرس مطلب از منبع: http://www.hamshahrionline.ir/details/309529پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *