اعزام ۲۴۰ مددجوی کمیته امداد قم به زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا (ع)

مدیر فرهنگی کمیته امداد استان قم از اردوی شش روزه ۲۴۰ نفر از مددجویان فعال در برنامه های آموزشی امداد استان به زیارت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) عباس جوشقانیان مدیر فرهنگی و آموزش کمیته امداد استان قم گفت : ۲۴۰ نفر از مددجویان امداد استان قم آغازین روزهای سال جدید خود را با زیارت معنوی بارگاه امام هشتم شیعیان، علی بن موسی الرضا (ع) شروع کردند.d609da9933536f4fbb4daab6dd6d4aeabc86c65c

مدیر فرهنگی و آموزش کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه این طرح در گذشته با عنوان حج فقرا و برای آن دسته از مددجویانی اجرا می شد که تاکنون به زیارت حضرت امام رضا (ع) مشرف نشده بودند گفت : هم اکنون با عنوان طرح شوق زیارت و با کمکهای خیرین و نیکوکاران در حال اعزام مددجویان به مشهد مقدس هستیم و اولویت با مددجویانی است که مسن تر می باشند.
وی اهداف کمیته امداد را از اجرای طرح شوق زیارت تقویت باورهای دینی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی معنوی و دینی در بین خانواده های مددجو عنوان کرد و تصریح کرد: برگزاری اردوهای زیارتی زمینه شکوفایی و رشد و تعالی خانواده ها را فراهم می کند و این امکان به وجود می آید تا خانواده ها بتوانند در سایه این فضا مسئولیت مهم خود را در بحرانهای زندگی بدرستی انجام دهند.
وی گفت: این سفر به مدت شش روز به طول می انجامد و تمامی هزینه های آن توسط خیرین و نیکوکاران تامین شده است که همه مددجویان میهمان مجتمع فرهنگی و تربیتی حضرت ثامن الائمه (ع) مشهد مقدس خواهند بود.
عباس جوشقانیان یادآور شد: کمیته امداد با شعار و هدف توانمند سازی در دو بخش اقتصادی و فرهنگی خانواده ها در کیفیت بخشی به زندگی جامعه هدف خود تلاش می کند و این اردوها به توانمندی فرهنگی و اعتقادی مددجویان کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: نهاد ارزشمند خانواده، در راس برنامه های تربیتی و اخلاقی قرار دارد، زیرا در صورتی که فضای خانواده به سوی معنویت و کمال طلبی سوق داده شود نسلی سالم و شایسته تحویل اجتماع می شود.

مدیر فرهنگی کمیته امداد استان قم، با اشاره به آداب سفر، بیان کرد: مددجویان اعزامی در کاروانهای اعزامی قبلی بعد از بازگشت از این سفر معنوی، از تأثیر آثار و برکات معنوی این سفر در فعالیت های شخصی و اجتماعی خود گفته اند و این سفر را از بهترین روزهای عمر خود برشمرده اند و تعدادی از مددجویان هم از انس و قرابت با معین الضعفا و الفقرا در حین و بعد از سفر گفته اند.

جوشقانیان افزود: مددجویان در این سفر ضمن برخورداری از مزایای بیمه سفر و معاینات پزشکی ، از برنامه های آموزشی و تربیتی از جمله مهارتهای زندگی ، آموزش اعتقادی و مذهبی ، آشنایی با سیره امامان معصوم (ع) ، آموزش خانواده و … توسط اساتید حوزه و دانشگاه و مربیان خبره بهره مند خواهند شد.
مدیر فرهنگی کمیته امداد استان قم با اشاره به لزوم توجه به تعالی و رشد شخصیت فردی ،اجتماعی همچنین غنی سازی فکری و اعتقادی فرزندان و خانواده های تحت حمایت در کنار مساعدت های اقتصادی خانوارها توسط این نهاد گفت:،حوزه فرهنگی امداد قم با استفاده از ظرفیت کانون فرهنگی تربیتی استان تحت عنوان ولایت با محوریت تقویت باورهای دینی و اعتقادی – آموزش توانمند سازی فکری خانواده ها- تقویت نشاط و بازسازی شخصیت و هویت اسلامی دانش آموزان – افزایش خودباوری و شکوفایی استعداد است.
وی همچنین مشارکت خیرین و نیکوکاران در قالب طرح شوق زیارت و اعزام بیشتر مددجویان را به مشهد مقدس خواستار شد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *