درس تخصصی زکات برای اولین بار در کشور

در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم برگزار خواهد شد:

درس تخصصی زکات برای اولین بار در کشور

آیت الله شیخ جواد فاضل لنکرانی از آمادگی مرکز فقهی ائمه اطهار قم برای تدریس تخصصی زکات برای اولین بار در کشور خبر داد.hhr210

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) آیت الله شیخ جواد فاضل لنکرانی  از اساتید حوزه علمیه قرار گرفتن فریضه الهی زکات را در کنار نماز در قرآن کریم یادآور شد و گفت : پیام آن نقش بسیار مهم این واجب الهی در جامعه اسلامی  است .

وی افزود : در جامعه اسلامی با عنایت به نقش حاکمیتی در فقه می توان علاوه بر تبیین جایگاه زکات و مصادیق نه گانه آن به بررسی و تحقیق پرداخت که امروزه با شرایط فعلی باید جزئیات دیگر این فریضه شفاف سازی گردد.

آیت الله فاضل لنکرانی از آمادگی مرکز فقهی ائمه اطهار در زمینه پاسخگویی به سوالات و شبهات زکات خبر داد و گفت : در آینده نزدیک درس تخصصی زکات برای اولین بار در این مرکز ارائه خواهد شد.

در این دیدار حجه الاسلام والمسلمین دهقان مدیر کل زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) در کشور کم توجهی مراکز علمی فرهنگی کشور را به فریضه الهی زکات خاطر نشان شد و گفت : لازم است درس زکات و بررسی ابعاد مختلف فقهی آن در حوزه های علمیه و مراکز علمی فرهنگی کشور تدریس گردد.

وی افزود : مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) از مراکز کم نظیر تخصصی علمی و پژوهشی در کشور است و پیشنهاد می کنم شروع تدریس تخصصی زکات از این مرکز باشد.

دهقان رویکرد ضعیف جامعه به این فریضه الهی و نیاز فعلی جامعه به فقر زدایی را یادآور شد و گفت : این واجب خداوند باید از از غربت فعلی درآید و همه باید دست به دست هم بدهند تا این اتفاق مبارک رخ دهد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *