نزدیک به ۸۶ میلیارد ریال در بخش مسکن هزینه شد

در سال ۱۳۹۴ توسط کمیته امداد قم؛

نزدیک به ۸۶ میلیارد ریال در بخش مسکن هزینه شد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم از احداث و تعمیر بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد با هزینه ای نزدیک به ۸۶ میلیارد ریال  در سال ۹۴ خبر داد.۵۸۱۱۷۶_۱۴۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی (ره)، عبداله جلالی با اشاره به اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی می باشد که با تامین آن بیش از ۶۰ درصد مشکل مددجویان حل می شود گفت : در سال گذشته ۱۸۱ مورد احداث مسکن مددجویی در استان داشته ایم که با هزینه ۷۴ میلیارد ریالی به انجام رسیده است.

وی خاطر نشان کرد این تعداد نسبت به سال ۹۳ افزایش قابل توجهی داشته است.

جلالی اظهار داشت : کمیته امداد قم  در طی ۴ سال گذشته مشکل مسکن بیش از ۱۰۰۰ خانواده تحت حمایت کمیته امداد مسکن را در قالب ساخت مسکن و یا از طریق تعاونیهای مسکن مهر حل نموده است.

وی افزود : این خانه های احداثی توسط امداد با میانگین ۱۰۰ متر مربع و دوخوابه هستند که برای ساخت، هیچگونه تسهیلات بانکی اخذ نمی شود و کلیه واحدها با مساعدت خیرین و منابع اماد احداث و مددجویان فقط با مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال سهم آورده صاحب مسکن بشوند.

وی تاکید کرد اگر فرد خیری در نظر دارد کمکهای خود را به یک خانواده خاص تحت حمایت اهدا نماید ، در صورتیکه آن خانواده واجد شرایط مسکن باشد کمیته امداد وجه پرداختی وی را به همان خانواده اختصاص خواهد داد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم با اشاره به اینکه ۷۵۱ خانواده بیش از سه نفر مستاجر نیازمند ساکن در شهر قم هستند گفت: از این تعداد ۹۹ خانواده ایتام می باشند که در اولویت تحویل مسکن می باشند.

عبداله جلالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم گفت: در سال گذشته  نزدیک به ۱۲ میلیارد ریال جهت تعمیرات منازل مددجویان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه این مبلغ از اعتبارات کمیته امداد و خیرین صرف شده است اظهار داشت : این مبلغ جهت تعمیرات کلی ، جزئی و ایجاد فضاهای بهداشتی مسکن خانوارهای تحت پوشش هزینه گردیده است.

جلالی افزود : ۸۲۱ مورد از تعمیرات مسکن مددجویان در قالب تعمیرات کلی و جزئی ، احداث حمام و سرویس بهداشتی بوده است که در مقایسه با سال ۹۳ رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان  قم، تاکید کرد : داشتن سرپناه مناسب و بهداشتی حق همه مددجویان است و کمیته امداد قم برای تحقق این مهم آنرا در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

وی با اشاره به اعتبارات محدود این نهاد گفت: در صورتیکه خیرین و نیکوکاران تمایل داشته باشند در این امر کمیته امداد را یاری نمایند می توانند کمکهای خود را به شماره حساب ۱۳۲۲۶۲۳۵۲۷  با کد شناسه ۳۳۲۲۶۳ نزد بانک ملت به حساب وجه عام مسکن کمیته امداد استان قم واریز نمایند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *