۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال کمک جهیزیه و هدیه ازدواج به نوعروسان و دامادهای تحت حمایت

مدیر کل کمیته امداد استان قم از اهدای ۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال کمک جهیزیه و هدیه ازدواج به ۵۲۹ زوج تحت حمایت این نهاد در دهه کرامت خبر داد.
DSC09562

به گزارش سایت خبری کمیته امداد امام خمینی (ره) ، عبداله جلالی مدیر کل کمیته امداد  استان قم با اشاره به آموزه های دینی در خصوص ازدواج آسان گفت : کمیته امداد حضرت امام (ره) از ابتدای تاسیس تاکنون گامهای مؤثری در این راه برداشته است و امسال هم به منظور کمک به ۵۲۹ نوعروس و داماد تحت حمایت کمیته امداد در ابتدای زندگی مشترکشان بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال کمک شده است.

وی افزود : کمیته امداد با برگزاری دوره های آموزشی همسرداری ، بهداشت جسمی روانی ، تربیت کودک ، احکام اولیه خانواده ، اصول و مهارتهای زندگی ، مدیریت اقتصاد خانواده و تدبیر معاش و … برای نوعروسان ایشان را برای زندگی پایدار آماده نموده است.

این مقام مسئول از اعطای ۳۵۲ کمک جهیزیه به نوعروسان و ۱۷۷ هدیه ازدواج به پسران عقد بسته تحت حمایت در دهه کرامت خبر داد و خاطر نشان کرد: به هر نوعروس مبلغ ۳۰ میلیون ریال کمک جهیزیه بصورت بلا عوض و ۳۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه و هر پسر عقد بسته مبلغ ۱۰ میلیون ریال بصورت بلاعوض پرداخت می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه ازدواج سنت حسنه پیامبر گرامی اسلام است تصریح کرد : ایجاد بستر ازدواج برای مددجویان تحت پوشش از اهداف اصلی این نهاد به شمار می رود.

جلالی اضافه کرد: زوج های جوان پیش از دریافت کمک جهیزیه یا هدیه ازدواج خود در کلاسهای آموزشی بهداشت فردی ، جسمی و روانی ، احکام اولیه خانواده ، مبانی دینی ، اخلاق خانواده، دوره های آموزشی همسرداری ، ، تربیت کودک ، اصول و مهارتهای زندگی ، مدیریت اقتصاد خانواده و تدبیر معاش و … شرکت می کنند و نتیجه این دوره های آموزشی قبل از ازدواج این است که این ازدواج ها نسبت به ازدواجهای دیگر جامعه دارای همدلی و پایداری مضاعفی است.

وی گفت : از آنجا که منشا جامعه خانواده است از این رو برای کاهش معضلات اجتماعی باید ضمن ایجاد زمینه ازدواج جوانان ، آنان را در این راه یاری نمود و کمیته امداد آماده دریافت کمکهای خیرین و نیکوکاران در راستای کمک به تسهیل ازدواج جوانان است.

جلالی همچنین پل ارتباطی خیرین با کمیته امداد استان قم در رابطه با تامین جهیزیه دختران نیازمند در شرف ازدواج را شماره تماس ۰۲۵۳۶۱۶۷۶۵۳ عنوان کرد و افزود خیرین و نیکوکاران می توانند کمکهای خود را به حسابهای شماره ۱۳۲۲۶۲۳۵۲۷ با شناسه ۷۷۷۷۷۱۲ بانک ملت و ۰۱۷۰۰۰۷۰۰۰۰۰۴ با شناسه ۷۷۷۷۷۱۲  بانک ملی واریز نمایند.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *