باکس آفیس: ضربه‌ی سنگین Thor جدول باکس‌آفیس را تکان داد

در صدر لیست این هفته فیلم ابرقهرمانی Thor: Ragnarok ایستاده است که بر اساس شخصیت ثور از کمیک‌های مارول ساخته شده و شرکت والت دیزنی مسئولیت انتشار آن را بر عهده داشته است. این فیلم در واقع دنباله‌ی فیلم‌های (Thor (2011 و Thor: The Dark World (محصول سال ۲۰۱۳) است که هفدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود. کارگردانی این فیلم بر عهده‌ی تایکا وایتیتی بوده است و نویسندگی فیلم‌نامه‌ی آن بر عهده‌ی اریک پارسون و تیم نویسندگانی شامل کریگ کایل و کریستوفر یاست قرار داشته است. از بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند می‌توان به کریس همزورث (در نقش ثور)، تام هیدلستون، کیت بلانشت، ادریس البا، جف گلدبلوم، تسا تامپسون و آنتونی هاپکینز اشاره کرد. در این فیلم ثور می‌بایست که از سیاره‌ی بیگانه‌ی «ساکار» بگریزد و آزگارد را از هلا (Hela) و راگناروگ نجات دهد.

از نظر منتقدین این فیلم بسیار مقبول واقع شده است و برای مثال در وبسایت راتن تومیتوز بر اساس ۲۹۰ بررسی، به آن امتیاز میانگین ۱٫۵ از ۱۰ و مقبولیت ۹۳ درصدی اختصاص داده شده است. در دیگر وبسایت مرجع منتقدین یعنی متاکریتیک هم به طور میانگین از میان ۴۸ منتقد، به فیلم امتیاز ۷۳ از ۱۰۰ داده شده است. این فیلم توانست در هفته‌ی اول اکران خود تا تاریخ ۹ نوامبر ۱۵۴ میلیون دلار فروش داشته باشد که این رقم تا تاریخ ۱۲ نوامبر به ۲۱۱ میلیون دلار رسیده است. در دیگر نواحی دنیا به‌جز آمریکا و کانادا این فیلم توانسته است که ۴۳۸ میلیون دلار فروش داشته باشد تا مجموع فروش آن تا تاریخ ۱۲ نوامبر به ۶۵۰ میلیون دلار برسد. بودجه‌ی ساخت این فیلم ۱۸۰ میلیون دلار بوده است.

دومین عنوان لیست باکس آفیس این هفته فیلم کمدی A Bad Moms Christmas است که کارگردانی آن را جان لوکاس و اسکات موور بر عهده داشته‌اند و در واقع دنباله‌ای برای فیلم Bad Moms (محصول سال ۲۰۱۶ ) است. از بازیگرانی که در این فیلم بازیگری کرده‌اند می‌توان به میلا کونیس، کریستن بل و کاترین هان اشاره کرد که دوباره نقش‌هایی را که در فیلم پیشین داشته‌اند ایفا کرده‌اند و علاوه بر آن‌ها کسانی همچون کریستین بارانسکی، شریل هاینس و سوزان ساراندن نیز به تیم بازیگران فیلم افزوده شده‌اند. داستان این فیلم درباره‌ی همان سه مادر فیلم اول است که با مشکلات سر زدن مادرهای خودشان در روز کریسمس سر و کله می‌زنند.

در میان منتقدان این فیلم محبوبیتی به دست نیارده است؛ به طوری که در وبسایت راتن تمیتوز بر اساس ۸۷ بررسی، درصد مقبولیت ۲۹ و امتیاز میانگین ۴٫۴ از ۱۰ به آن داده شده است. در مورد این فیلم گفته شده است: «در A Bad Moms Christmas تعداد مادرها دوبرابر شده است اما خنده‌ی آن نصف.» در وبسایت متاکریتیک به این فیلم امتیاز میانگین ۴۲ از ۱۰۰ اختصاص داده شده است. حاصل فروش این فیلم در هفته‌ی اول اکران آن ۲۸ میلیون دلار بوده است که از سینماهای سطح  آمریکا و کانادا به دست آمده است. در دیگر نقاط جهان این رقم ۶٫۷ میلیون دلار بوده است. این فیلم حدود ۲۸ میلیون دلار بودجه‌ی ساخت داشته است.

فیلم Jigsaw در هفته‌ی دوم اکران خود ۸٫۸ میلیون دلار فرخته است که نسبت به هفته‌ی گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته است و مجموع فروش این فیلم در سطح سینما‌های آمریکا و کانادا را به ۲۸ میلیون دلار رسانده است.

Boo 2! A Madea Halloween در سومین هفته‌ی اکران خود با ۵۶ درصد کاهش نسبت به هفته‌ی گذشته موفق شد که ۵٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد و در مجموع رقم فروشش به ۴۳٫۸ میلیون دلار برسد.

فیلم Geostorm با فروش ۴٫۳ میلیون دلاری خود در سومین هفته‌ی اکرانش جایگاه پنجم این لیست را به خود اختصاص داد و به دنبال آن، فیلم Happy Death Day با ۳٫۴ میلیون دلار فروش هفته‌ی چهارم خود، در جایگاه ششم ایستاد.

«بلید راندر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) در رده‌ی هفتم باکس‌آفیس این هفته ایستاد و با ۳٫۳ میلیون دلار فروش میزان کل فروش خود در آمریکا را به ۸۶ میلیون دلار رساند.  به دنبال این فیلم، Thank You For Your Service در جایگاه هشتم نشست و با فروش۳٫۱ میلیون دلاری خود، مجموع فروشش طی این دو هفته را به ۸٫۲ میلیون دلار رساند.

فیلم‌های Only The Brave و Let There Be Light نیز به‌ترتیب هرکدام با ۲٫۷ و ۲٫۴ میلیون دلار فروش، در جایگاه‌های نهم و دهم این لیست ایستادند و فروش کلی خود در سطح آمریکا و کانادا را به‌ترتیب به ۱۶ ۴٫۸ میلیون دلار رسید.

 

 

آدرس مطلب از منبع: http://gamenews.ir/1396/08/23591/box-office-november-first-week-thor-ragnarok-gamenews/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *