مدال نقره و برنز فوق سنگین جهان به ایران رسید

مدال نقره و برنز فوق سنگین جهان به ایران رسید

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، در آخرین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان، رقابت گروه (A) دسته ۱۰۵+ کیلوگرم از ساعت ۵ صبح روز چهارشنبه ( ۱۵ آذر) با حضور بهداد سلیمی و سعید علی حسینی برگزار شد. در دسته فوق سنگین به غیر از دو نماینده کشورمان، ۸ وزنه بردار گرجستان، ازبکستان، برزیل، الجزایر، جمهوری چک، مجارستان، ترکمنستان و استونی نیز حضور داشتند.

سعید علی حسینی که در حرکت یک ضرب با مهار وزنه ۲۰۳ کیلوگرم به مدال برنز دست یافته بود، در حرکت دو ضرب ابتدا وزنه ۲۳۶ کیلویی را بالای سر برد و در دومین حرکت وزنه ۲۴۳ کیلویی را بالای سر برد و در سومین انتخاب خود وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را مهار کرد و با مجموع ۴۵۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید و کار خود را در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۷ جهان با دو مدال برنز و یک نقره به پایان برد.

بهداد سلیمی که در حرکت یک ضرب وزنه ۲۱۱ کیلوگرم را ثبت کرده و مدال نقره گرفته بود، در اولین انتخاب حرکت دو ضرب وزنه ۲۴۱ کیلوگرم را مهار کرد و داوران این وزنه را از وی قبول کردند، ولی هیئت ژوری همانند بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو این وزنه را خطا اعلام کرد. بهداد برای ماندن در جدول و قهرمانی تیم ملی وزنه برداری، در انتخاب دوم حرکت دو ضرب با موفقیت وزنه ۲۴۲ کیلویی را به ثبت رساند. در آخرین حرکت دو ضرب نیز وزنه ۲۵۲ کیلویی را به درستی مهار کرد، ولی مجدداً هیئت ژوری این وزنه را به او خطا داد. بهداد در حرکت دو ضرب با ثبت وزنه ۲۴۲ کیلویی پنجم شد و در مجموع با ۴۵۳ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. بهداد نیز کار خود را در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۷ جهان در آمریکا با یک مدال نقره یک ضرب و یک نشان برنز مجموع به پایان برد.

مارت سیم، وزنه بردار استونی که در حرکت یک ضرب با ۱۹۱ کیلوگرم در جایگاه هفتم قرار گرفته بود، با مهار وزنه ۲۵۳ کیلویی مدال نقره دو ضرب را از آن خود کرد و با مجموع ۴۴۴ کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

لاشا تالاخادزه گرجستانی، در حرکت یک ضرب با ۲۲۰ کیلوگرم، در حرکت دو ضرب با ۲۵۷ و در مجموع با ۴۷۷ کیلوگرم به سه مدال طلا رسید. همچنین وی به غیر از ثبت رکورد جدید در حرکت یک ضرب به میزان ۲۲۰ کیلوگرم، ۴ کیلوگرم رکورد مجموع جهان را که در اختیار خودش بود ارتقاء داد و با ۴۷۷ کیلوگرم رکورددار جدید دنیا لقب گرفت.

آدرس مطلب از منبع: http://www.hamshahrionline.ir/details/391642پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *