خالق Prince of Persia در فکر احیای این مجموعه است

Prince of Persian یا شاهزاده‌ی پارسی اگرچه روزگاری یک مجموعه‌ی محبوب و شناخته شده بود، این روزها کم‌فروغ و ساکت است. بازی محبوبی که از روزگار قبل از ویندوز در کنار گیمرها حضور داشت و آخرین قسمت آن به روزهای اوج کنسول‌های محبوب پلی‌استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ برمی‌گردد. در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید.

بعد از عرضه‌ی فیلم این بازی در سال ۲۰۱۰ با بازی جیک جیلنهال نام Prince of Persia را کم‌تر شنیدیم. تا این‌که «جوردن مکنر» خالق این مجموعه اخیرا گفته در حال کار بر روی برگرداندن شاهزاده‌ی پارسی به جمع بازی‌ها است.

همین هفته «کریسی تایجن» مجری تلویزیون در توئیتر در مورد این‌که چقدر از بازی‌های این مجموعه لذت برده و برایش سوال شده که آیا Prince of Persia هنوز زنده است یا نه، توئیتی ارسال کرد که توسط خالق این مجموعه دیده شد و او این‌چنین پاسخ داد:

کریسی، من چند نفر دیگر را هم می‌شناسم که احساسی شبیه به تو دارند. ما داریم نهایت تلاشمان را می‌کنیم تا این اتفاق بیفتد!

Prince of Persia

مکنر اولین بازی شاهزاده پارسی را در سال ۱۹۸۹ ساخت. از آن به بعد او با چند پروژه‌ی دیگر ساخت این عنوان همکاری کرده است. از جمله‌ی این همکاری‌ها می‌توان به اولین بازسازی این بازی که در سال ۲۰۰۱ اتفاق افتاد اشاره کرد. یوبی‌سافت در این سال حقوق نشر بازی را خریداری کرده بود. شرکت یوبی‌سافت که بعدا چند بازی دیگر از این مجموعه را ساخته و منتشر کرد، در حال حاضر مالک این عنوان است.

حالا مشخص نیست که یوبی‌سافت مایل است یک بازی دیگر از مجموعه‌ی Prince of Persia را بسازد. بسیاری معتقدند که مجموعه‌ی Assassin’s Creed به نوعی جایگزین شاهزاده‌ پارسی شده است. با توجه به تشابهات دو بازی در داستان و گیم‌پلی حرف چندان عجیبی هم نیست.

با وجود موفقیت‌های پیاپی فرقه اساسین برای یوبی‌سافت، شاید تلاش برای احیای مجموعه‌ی Prince of Persia کار معقولی نباشد. اما توجه به تعداد طرفداران این عنوان و این واقعیت که شاهزاده‌ی پارسی یوبی‌سافت را هرگز ناامید نکرده است، ساخت یک قسمت بعدی ممکن است واقعا در دستور کار یوبی‌سافت باشد.

 

آدرس مطلب از منبع: http://gamenews.ir/1396/10/24938/prince-of-persia-creator-trying-to-revive-franchise/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *