پروازهای فرودگاه اهواز لغو شد

رضا رضایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به پدیده ریزگردها در اهواز از صبح امروز تاکنون چهار پرواز ورودی پس از بررسی وضعیت فرودگاه، تغییر مسیر داده یا به مبدا بازگشتند.
وی گفت: پرواز شیراز-اهواز شرکت هواپیمایی ماهان به شماره ۴۵۶۲ به فرودگاه اصفهان، پرواز بندرعباس-اهواز شرکت هواپیمایی تابان با شماره پرواز ۶۲۴۵ و پرواز شماره ۱۲۱۲ تهران-اهواز هواپیمایی قشم ایر به فرودگاه مبدا بازگشتند.
وی افزود: پرواز شماره ۲۷۱ هواپیمایی ایران ایر که از بندرعباس برخاسته بود نیز به دلیل افزایش غلظت ریزگردها و کاهش دید افقی مجبور به بازگشت به فرودگاه بندرعباس شد.
مدیرکل فرودگاه بین المللی اهواز بیان کرد: پرواز شماره ۱۲۳۰ تهران-ماهشهر هواپیمایی قشم ایر نیز به دلیل کاهش دید افقی در ماهشهر مجبور به نشستن در فرودگاه اهواز شد.
وی ادامه داد: این هواپیما در ادامه قرار بود به مقصد تهران حرکت کند که به دلیل افزایش غلظت گرد و غبار در آسمان اهواز، از پرواز بازماند.
رضایی همچنین از لغو پرواز خروجی ۴۵۶۳ هواپیمایی ماهان به مقصد شیرزا-کرمان خبر داد و دلیل آن را برگشت پرواز ورودی آن به فرودگاه مبدا(تهران) عنوان کرد.
آخرین بار اواخر دی ماه و ابتدای بهمن ماه امسال خوزستان برای بیش از یک هفته درگیر پدیده گرد و غبار با منشاء داخلی و خارجی بود که در برخی نقاط تا ۶۶ برابر حد مجاز گزارش شد.
گرد و غبار که مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر را راهی بیمارستان کرد، باعث تعطیلی مدارس و مراکز آموزشگاهی و کاهش ساعات فعالیت اداری در برخی شهرستان ها شد.
در این مدت حدود ۳۰ پرواز خروجی و داخلی فرودگاه اهواز به دلیل کاهش میدان دید لغو شد.
۶۰۰۲/۶۰۶۴
خبرنگار: سپیده اسکندری**انتشار : محسن بهاروند

انتهای پیام /*


اقتصاد


فرودگاه اهواز


لغو پرواز


خوزستان

آدرس مطلب از منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82830263/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *