تامین مواد اولیه و ارز، مشکل اصلی واحدهای صنعتی نیست

صادق نجفی سه شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: مشکل اصلی در فعالیت های تولیدی و اقتصادی نبود برنامه، فکر و ایده صاحبان صنعت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که دست اندرکاران باید در کنار تولیدکننده و آنان نیز در کنار مردم باشند، گفت: مشکل این است که در داخل کشور بدتر از بیرونی ها با یکدیگر برخورد و عمل می کنیم.
وی افزود: اگر تعامل منطقی بین مردم، مسئولان و رسانه ها ایجاد شود، بخش بزرگی از مشکلات اساسی یعنی معیشت و اشتغال جوانان رفع خواهد شد.
نجفی گفت: بر اساس برنامه مقرر شد تا با استفاده از مزیت ها و تسهیلات پیش بینی شده در بودجه ، ۲۰ هزار واحد صنعتی را در چهار سال آینده به ظرفیت کامل برسانیم.
وی کمبود نقدینگی را از مشکلات اصلی واحدهای غیر فعال صنعتی معرفی کرد و افزود : فقدان بازار ، اختلاف بین شرکا ، کمبود یا نبود مواد اولیه و تامین نبودن ماشین آلات هم از دیگر مشکلات این واحدهاست.
معاون وزیر صنعت گفت : جلسات متعددی با شورای هماهنگی بانک های داخلی و خارجی برگزار شده و تفاهم هایی نیز برای فعال کردن این واحدها به دست آمده است.
نجفی با تاکید بر اینکه شهرک های صنعتی باید مدیریت یکپارچه داشته باشند و اختیارات لازم را از دستگاههای مختلف اجرایی اخذ کنند ، افزود : شهرک های صنعتی کشور با وجود تامین امکانات و زیرساخت های لازم ، زنده و فعال نیستند ؛ زیرا نتوانسته ایم اهداف آنها را به سازمان ها و نهادها بشناسانیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، معاون وزیر صنعت برای شرکت در آئین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات فوتسال جام بسیج سازمان صنایع کوچک و شرکت های شهرک های صنعتی کشور به ساری سفر کرد.
این رقابت ها سه شنبه شب با شرکت ۲۲ تیم از استان های مختلف کشور در محل مجتمع تفریحی و ورزشی وزارت کشور واقع در فرح آباد ساری آغاز شد.
خبرنگار : سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۶۹۹۰/۱۶۵۴

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنایع کوچک


مواد اولیه


شهرک های صنعتی

آدرس مطلب از منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82830221/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *