سگا از کنسول مگادرایو مینی رونمایی کرد – خط و نشان رقیب قدیمی برای نینتندو

چندی پیش شرکت سرگرمی‌سازی نینتندو از ارائه‌ی کنسول‌های قدیمی با فناوری مدرن خبر داد و بعد از عرضه‌ی موفق اولین کنسول مینی خود دست به رونمایی و فروش یک کنسول دیگر کرد. این موفقیت نینتندو حالا برای سگا بهانه‌ای شده تا دست به عرضه‌ی کنسول خاطره‌انگیز مگا درایو خود بزند. این رقیب قدیمی که پیش از تولد سونی یگانه دشمن نینتندو بود و در بازار برای خود نامی دست و پا کرد، حالا برای نینتندو خط و نشان می‌کشد. در ادامه با گیم‌نیوز همراه باشید.

سگا این خبر را در جریان فستیوال سگا ۲۰۱۸ اعلام کرد. مگادرایو مینی در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. سگا همچنین اعلام کرده که این شرکت در ماه‌های پیش‌رو از تعدادی بازی کلاسیک برای نینتندو سوییچ رونمایی می‌کند.

سگا مگادرایو مینی همزمان با سی سالگی کنسول عرضه می‌شود و تعدادی بازی کلاسیک را به همراه دارد. سگا که قبلا فعالیت خود در این زمینه را از بعد سخت‌افزاری آغاز کرده بود، حالا اعلام کرده که سخت‌افزار این کنسول جدید را شرکت سخت‌افزاری زیرمجموعه‌ی خودش یعنی AtGames که سابقه‌ی کار بر روی کنسول رتروی آتاری را در کارنامه‌دارد تامین خواهد کرد.


کلکسیون سگا مگا درایو برای پی‌سی، پلی‌ اسیتشن ۴ و ایکس باکس…


همه‌ی آن‌چه لازم است درباره‌ی Sonic Forces بدانید

از ظاهر کنسول مشخص است که فرمول موفقیت‌آمیز کنسول NES Classic و SNES Classic نینتندو را تکرار می‌کند. ظاهرا این وسیله در ژاپن عرضه می‌شود، حداقل تا جایی که از آن مطمئنیم.

سگا کنسول مگادرایو اصلی را در اکتبر ۱۹۸۸ در ژاپن ودر آگوست ۱۹۸۹ در آمریکای شمالی منتشر کرد که بنا بر گزارشات بیش از ۳۰ میلیون دستگاه فروخت.

سگا همچنین اخیرا از برنامه‌ی خود برای انتشار تعدادی از بازی‌های کلاسیکش برای دستگاه‌های اندروید و iOS خبر داده بود و حالا اعلام کرده که دارندگان کنسول نینتندو سوییچ هم از این پس می‌توانند این بازی‌ها را دریافت کنند. سگا همچنین اعلام کرد که حداقل ۱۵ بازی، از جمله سونیک، فانتزی استار و تاندر فورس ۴ تابستان همین سال عرضه می‌شوند.

 

آدرس مطلب از منبع: http://gamenews.ir/1397/01/27162/sega-mega-drive-mini-anniversary-nintendo-switch/پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *