کشتی ایران برای اولین بار در سه دوره برگزاری، سهمیه کامل المپیک جوانان را کسب کرد

کشتی ایران برای اولین بار در سه دوره برگزاری، سهمیه کامل المپیک جوانان را کسب کرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کشتی ایران در سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان در آرژانتین برخلاف سه دوره گذشته توانست سهمیه کامل شرکت در این مسابقات را به دست بیاورد.

هر کشور در هر رشته کشتی آزاد، فرنگی و زنان می‌تواند از دو کشتی‌گیر در این مسابقات (با توجه به حضور در رقابت‌های قاره‌ای) استفاده کند که نحوه کسب سهمیه کشتی‌گیران در رشته‌های آزاد و فرنگی به شرح زیر است:

آزاد: ۴۸، ۵۵، ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم

فرنگی: ۴۵، ۵۱، ۶۰، ۷۱ و ۹۲ کیلوگرم

به این ترتیب با توجه به کسب مدال طلای فرنگی‌کاران و آزادکاران نوجوان کشورمان در پیکارهای قهرمانی آسیا در ازبکستان، به ترتیب در اوزان ۴۵ و ۹۲ کیلوگرم و ۶۵، ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم، کشتی ایران چهار سهمیه ممکن المپیک جوانان را به دست آورد. (تیم کشتی آزاد در سه وزن سهمیه‌دار صاحب مدال طلا شده که دو وزن توسط کادر فنی برای حضور در این رقابت‌ها معرفی خواهد شد.)

با توجه به تعداد سهمیه‌ها به صورت ایده‌آل ۶ کشتی‌گیر در هر وزن در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۸ نوجوانان به میدان می‌روند. ورزشکاران متولدین بین اول ژانویه ۲۰۰۱ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ میلادی می ‌وانند در این بازی‌ها حضور یابند.

بازی‌های المپیک جوانان مسابقاتی چندورزشی است که توسط کمیته بین‌المللی المپیک در رده سنی (۱۴ تا ۱۸ سال) برگزار می‌شود. سومین دوره این بازی‌ها در رشته کشتی روزهای ۲۰ تا ۲۲ مهرماه در بوینس آیرس برگزار خواهد شد.

کشتی ایران در دو دوره برگزاری در سال ۲۰۱۰ در سنگاپور توسط مهران شیخی در کشتی آزاد مدال نقره و یوسف قادریان در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز و در سال ۲۰۱۴ میلادی در نانجینگ چین توسط محمدرضا آقانیا و کرامت عبدولی در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شده است.

 

آدرس مطلب از منبع: http://www.hamshahrionline.ir/details/405599پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *