۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ نشان برنز حاصل تلاش منتخبین دو و میدانی ایران

۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ نشان برنز حاصل تلاش منتخبین دو و میدانی ایران

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، هفتاد و سومین دوره تورنمنت بین‌المللی استانبول در ترکیه برگزار شد و تیم منتخب بزرگسالان ایران که با ترکیب رضا قاسمی، مهران حسینی (۱۰۰ متر)، علی خدیور (۴۰۰ متر)، امیر مرادی، حسین کیهانی، مسلم نیادوست (۱۵۰۰ متر)، سحر ضیایی (پرتاب نیزه)، مهسا میرزاطبیبی (پرش با نیزه)، فرزانه فصیحی (۱۰۰ متر)، الناز کمپانی (۱۰۰ متر با مانع) و سپیده توکلی (پرش ارتفاع) به این رقابت‌ها اعزام شده بود، با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ نشان برنز به کار خود پایان داد.

  • مقام اول ۱۰۰ متر برای حسینی/ قاسمی حذف شد

در ماده ۱۰۰ متر مهران حسینی و رضا قاسمی از مرحله مقدماتی با زمان‌های ۱۱٫۲۷ و ۱۱٫۳۴ ثانیه در صورتی که سرعت باد منفی ۷ متر بر ثانیه (مخالف) بود، فینالیست شدند. حسینی با زمان ۱۰٫۹۱ ثانیه به عنوان اولی رسید و ورزشکارانی از اوکراین و ترکیه با زمان‌های ۱۱٫۱۹ و ۱۱٫۲۵ ثانیه مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند. در مرحله نهایی سرعت باد منفی ۳ متر بر ثانیه (مخالف) بود.

  • قهرمانی خدیور در ۴۰۰ متر

علی خدیور در ماده ۴۰۰ متر در دو دسته با ۱۳ ورزشکار به رقابت پرداخت و در نهایت با ثبت زمان ۴۷٫۲۵ ثانیه به عنوان قهرمانی رسید. عنوان‌های دوم و سوم را ورزشکارانی از ترکیه با رکوردهای ۴۹٫۳۲ و ۴۹٫۳۴ ثانیه از آن خود کردند.

  • طلا، نقره و برنز ۱۵۰۰ متر برای دوندگان ایرانی

در ماده ۱۵۰۰ متر تیم منتخب کشورمان ۳ نماینده داشت. امیرمرادی، مسلم نیادوست و حسین کیهانی در رقابت با ۱۰ ورزشکار به مقام‌های اول تا سوم رسیدند.

مرادی با زمان ۳:۵۶٫۷۰ دقیقه اول شد، نیادوست با رکورد ۳:۵۷٫۱۷ دقیقه دوم شد و کیهانی نیز با زمان ۳:۵۸٫۴۳ دقیقه در جایگاه سوم ایستاد.

  • نایب قهرمانی میرزاطبیبی با جابه جایی رکورد ملی در پرش با نیزه

مهسا میرزاطبیبی در ماده پرش با نیزه با عبور از ارتفاع ۳٫۹۰ متری موفق شد ضمن کسب مقام دوم این مسابقه، رکورد ملی این ماده را نیز ارتقاء دهد. ورزشکار ترک با رکورد ۴٫۳۰ متر اول شد و ورزشکار دیگری از ترکیه با عبور از ارتفاع ۳٫۷۰ متری به عنوان سوم رسید. میرزاطبیبی رکورد ملی پرش بانیزه را که با ۳٫۷۰ متر در اختیار خود داشت، ۲۰ سانتی‌متر ارتقاء داد. این رکورد پس از تأیید فدراسین دو و میدانی به عنوان رکورد جدید ملی محسوب خواهد شد.

  • چهارمی فصیحی و کاکلی در ۱۰۰ متر و ۴۰۰ متر

فرزانه فصیحی، دونده سرعتی بانوان ایران در ماده ۱۰۰ متر با زمان ۱۲٫۲۷ ثانیه به مقام چهارم دست یافت. سه ورزشکار از کشور اوکراین با زمان‌های ۱۲٫۰۲، ۱۲٫۲۳ و ۱۲٫۲۵ ثانیه عنوان‌های نخست را کسب کردند. سرعت باد در این مسابقه نیز منفی ۳ متر برثانیه (مخالف) بود.

الهام کاکلی، دیگر ورزشکار تیم منتخب ایران در ماده ۴۰۰ متر با رکورد ۵۶٫۳۹ ثانیه به مقام چهارم رسید. عنوان‌های نخست این ماده را ۲ ورزشکار اوکراینی و ترک با رکوردهای ۵۳٫۴۸، ۵۵٫۲۰ و ۵۵٫۷۷ ثانیه کسب کردند.

  • ضیایی در پرتاب نیزه اول شد

سحر ضیایی به عنوان تک ورزشکار حاضر در مسابقه پرتاب نیزه با رکورد ۴۷٫۰۸ متر به مقام نخست دست یافت.

**الناز کمپانی و سپیده توکلی نیز از مسابقه در مواد ۱۰۰ متر با مانع و پرش ارتفاع انصراف دادند.

 

آدرس مطلب از منبع: http://www.hamshahrionline.ir/details/407791پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *